2025. június 30., hétfő - Pál

Hírek

Ez lehet a jövő legnépszerűbb magyar édessége: nagy retró klasszikus térhet vissza a polcokra

2023-07-07 784

A felmelegedési hullám átrendezi az édesipart is, a legsikerebb termékkategóriákká a jégkrém, illetve a keksz és az ostya válik - hangzott el a Magyar Édességgyártók Szövetsége által szervezett sajtótájékoztatón az ostya és hozzá kapcsolódó termékkategóriáról. Sánta Sándor, a szövetség elnöke elmondta, hogy az ostyák sikerének hátterében nemcsak az éghajlatváltozás, hanem az egészséges táplálkozás előretörése, eltárolhatóság áll. Az ostyainnováció is folytatódik, de megvan a tradícionális termékek iránti igény. A klasszikus nápolyik, tölcsérek, ostyarudak továbbra is piacvezető szerepben vannak.

Sánta Sándor bevezetőjében elmondta, hogy egyre több a vegán és mentes verzió, prémium összetevős termékek, teljes kiőrlésű termékek, alternatív összetevők egyre népszerűbbek. Olyan újdonságok is megjelentek a piacon, mint például a nápolyi torta, nápolyi trüffel, vagy a fagylaltszendvics.

Az EPR díjak és a NETA adminisztráció növekedés hátrányosan érinti az édesipari cégeket. Az extra adók és forgalomcsökkenés is nehézséget jelent, és természetesen ez az ágazat is küzd a munkaerőhiánnyal. A cukoráremelkedés áthúzódó hatása még az idei évben is érezhetők maradtak. Bíznak az alapanyagárak mérséklődésében, illetve a kereslet visszaépülésében a Magyar Édességgyártók Szövetségének elnöke szerint.

Sárközi Márton a Bakery World Kft. képviseletében elmondta, hogy egyik fő termékük ebben a kategóriában a fagylalt ostyák (tölcsérek, kelyhek, lapok), natúr, mártott és töltött ostyarudak, spekuláciusz kekszek és a belga gofrik. Említette az Utast Ellátó termékeit is amelyeknél kifejezetten a retro édességek újraalkotása volt a cél, hamarosan több nagy klasszikussal is újra találkozhatunk.

Hullmann Viktória az Urban Édesipari Kft. kereskedelmi igazgatója is arról számolt be, hogy egyszerre próbálnak megfelelni az új igányeknek és folyamatosan fejlesztenek. Ugyanakkor belátták azt is, hogy a vödrös kiszerelés népszerűsége továbbra is tartja magát, ezért az ilyen vásárlói igények felé is nyitniuk kellett a csomagolás terén.

Nagyidai Krisztina a Mondelez Hungária márkamenedzsere arról beszélt, hogy a szeletes harapnivalókon belül 40 százalékot tesznek ki az ostyaszeletek. Az ostyatermékeknél azt tapasztalták, hogy kevésbé hat rá a szezonálitás hatás - mint pl. a táblás csokoládékra. Az ostyaszeleteket impulzustermékeknek nevezte, ezért nagy hangsúlyt fektetnek a kiszerelésre, csomagolásra.

I Forrás: penzcentrum.hu

Csokoládé Világ

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

Korábbi híreinkből


 

 


 

Tipp

Olvasta?

Időrendben

« Június 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Tartalom galéria

Elárasztotta a Balatont a nutellás lángos

Elárasztotta a Balatont a nutellás lángos

More details
Melyik a legegészségesebb fagylalt? A dietetikus elmondja

Melyik a legegészségesebb fagylalt? A dietetikus elmondja

More details
Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
Cukorfalat Fesztivál, 2025. június 28.

Cukorfalat Fesztivál, 2025. június 28.

More details
Kőrösi Möggyfesztivál, 2025. június 20-21.

Kőrösi Möggyfesztivál, 2025. június 20-21.

More details
Csintalan Palacsinta jótékonysági fesztivál, 2025. június 7.

Csintalan Palacsinta jótékonysági fesztivál, 2025. június 7.

More details
Klasszikus sütik és a város egyik legjobb fagyija

Klasszikus sütik és a város egyik legjobb fagyija

More details
Belehalt a szépségébe, de róla nevezték el a világ egyik legfinomabb desszertjét

Belehalt a szépségébe, de róla nevezték el a világ egyik legfinomabb desszertjét

More details
Eperfesztivál, 2025. május 30. - június 1.

Eperfesztivál, 2025. május 30. - június 1.

More details
A Csokoládé Világ portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője