2025. július 3., csütörtök - Kornél

Hírek

Megvan a 2019-es év országtortája

2019-08-01 1359

A nevébe rögtön beleszerettünk. Megvan természetesen Magyarország új cukormentes tortája is, hamarosan kóstolhatjuk is a győzteseket. Tóth Norbertnek, a dunaföldvári Tóth Cukrászda cukrászmesterének alkotása, a Boldogasszony csipkéje lett 2019-ben Magyarország Tortája – közölte a versenyt idén tizenharmadik alkalommal kiíró Magyar Cukrász Iparosok Országos Ipartestülete. A tehetséges fiatal cukrász az elmúlt évek döntőinek rendszeres résztvevője, a tavalyi évben bronzérmet nyert.

A Boldogasszony csipkéje a málna népies elnevezése. A nyertes torta a kiíró szerint méltán viseli ezt a nevet, hiszen a magas vitamintartalmáról és gyógyhatásáról is ismert gyümölcs az összes rétegében megtalálható, és egy torta összesen több mint hatszáz gramm málnát tartalmaz. A csipkét a málnás áztatóval átitatott piskótával készülő torta tetején a citromos, bazsalikomos felvert ganache idézi, melynek közeit málnalekvár tölti ki, a díszítést liofilizált málnadarabokkal megszórt meringue-ek és zöldre színezett fehércsokoládé-lapkák adják.

torta2019 2

Magyarország Cukormentes tortáját is kiválasztották

A győztessel együtt természetesen kihirdették a két további dobogóst és azt is, hogy melyik lett 2019-ben Magyarország Cukormentes tortája. A hagyományos édességek mezőnyében a második helyezett Dezse Gergő Akali meggyes mandulatortája lett a szombathelyi Mészáros Cukrászdából, a harmadik helyen pedig Ipacs Balázs Kékestető tortája végzett a tápiószecsői Hisztéria Cukrászdából, míg az Egy Csepp Figyelem Alapítvány közreműködésével meghirdetett cukormentes versenyt Gyuris László, a szegedi A Cappella cukrászda aranykoszorús cukrászmestere nyerte a Kicsi Gesztenye elnevezésű kreációjával.

cukormentes2019

Utóbbi torta ízvilágát a gesztenye alapozza meg, és a kellemesen savanykás áfonya, valamint a mogyorós ropogós teszi teljessé. Az édesség tetejét cukormentes tejcsokoládé borítja, amit koronaszerűen vesznek körbe a csokoládéívek, így a torta a harmonikus, egyedi ízvilágához elegáns küllemet is kapott. A hozzáadott cukor nélkül készült Kicsi Gesztenye szeletenként csupán 14,9 g szénhidrátot és 204 kcal-t tartalmaz, így a cukorbetegek számára jó választás lehet, de mindenkinek ajánlják, aki ügyel arra, milyen összetevőket tartalmaz, amit elfogyaszt. 

Pár hét múlva lehet falni

A tortákat augusztus 18-tól lehet megkóstolni országszerte több száz cukrászdában és természetesen 18-a és 20-a között a Magyar Ízek Utcájában, a budapesti Várkert Bazár területén is. Az árusító cukrászdák listája augusztus 14-én kerül fel a www.cukraszat.net oldalra, és augusztus 18-ig várhatóan napról napra bővülni is fog. 

A torták minőségének védelme érdekében az idei évtől a két győztes recept csak az év végétől lesz nyilvános, addig csak az ipartestület tagjai készíthetik őket.

Forrás: www.nlc.hu

Csokoládé Világ

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

Korábbi híreinkből


 

 


 

Tipp

Időrendben

« Július 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Tartalom galéria

Dobozi Mézes Fesztivál, 2025. július 5-6.

Dobozi Mézes Fesztivál, 2025. július 5-6.

More details
Elárasztotta a Balatont a nutellás lángos

Elárasztotta a Balatont a nutellás lángos

More details
Melyik a legegészségesebb fagylalt? A dietetikus elmondja

Melyik a legegészségesebb fagylalt? A dietetikus elmondja

More details
Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
Cukorfalat Fesztivál, 2025. június 28.

Cukorfalat Fesztivál, 2025. június 28.

More details
Kőrösi Möggyfesztivál, 2025. június 20-21.

Kőrösi Möggyfesztivál, 2025. június 20-21.

More details
Csintalan Palacsinta jótékonysági fesztivál, 2025. június 7.

Csintalan Palacsinta jótékonysági fesztivál, 2025. június 7.

More details
Klasszikus sütik és a város egyik legjobb fagyija

Klasszikus sütik és a város egyik legjobb fagyija

More details
Belehalt a szépségébe, de róla nevezték el a világ egyik legfinomabb desszertjét

Belehalt a szépségébe, de róla nevezték el a világ egyik legfinomabb desszertjét

More details
A Csokoládé Világ portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője