2025. június 30., hétfő - Pál

Hírek

„Garzonból” induló világmárka – a chocoMe sikersztorija 

2019-02-20 1908

Ki ne ismerné a hatalmas gyümölcsdarabokkal tarkított kézműves csokoládét, a chocoMe-t? Azt azonban kevesen tudják, hogy a nemzetközileg is elismert márka egyszemélyes vállalkozásként indult egy budapesti, XIII. kerületi, apró kis műhelyben.

Mészáros Gábor a semmiből épített fel exkluzív világmárkát – gondosan figyelve az alapanyagok minőségére és a marketing kiépítésére. A Business Class Magazin is ellátogatott a világ egyik legfinomabb csokiját készítő gyárba, a chocoMe-be.

Válságból feltámadás

A gazdasági válság ideje alatt Mészáros Gábor egyik napról a másikra veszítette el jól fizető munkahelyét a Heinekennél, ahol hat évet dolgozott marketingesként. Hónapokig próbált elhelyezkedni, de azt tapasztalta, hogy ha a cégek új szakembert keresnek, akkor azt megpróbálják belső munkaerőből megoldani. Fél év keresés után elhatározta, hogy saját vállalkozásba kezd. „Nagyon szerettem a gasztronómiát, ezért úgy döntöttem, a vendéglátáshoz köthető vállalkozást indítok” – mondta el. Amszterdamban volt egy kedvenc path tai-jellegű étterme, és mivel Magyarországon 2010-ben még nem volt elterjedt a thaiföldi konyha, egy hasonló street foodot akart nyitni. A belvárosi magas bérleti díjak miatt, megtakarítás és bankhitel nélkül azonban el kellett vetnie az ötletet, míg végül a legkisebb befektetéssel indítható vállalkozás, a csokoládé mellett döntött.

„Az ötlet megvalósításához pluszerőforrás hiányában, amiből szakembert alkalmazhattam volna, nekem kellett megtanulni a szakmát”

– mesélte. Ezután indította el azt a folyamatot, amelynek részei azok a számára addig ismeretlen területek, mint a termékfejlesztés, a csomagolásfejlesztés, a márka- és arculatfejlesztés és az üzemkialakítás. Elkezdett autodidakta módon csokoládét készíteni, azután beiratkozott a belgiumi callebaut-i csokiakadémiára, majd Franciaországban, a Valrhona csokoládégyárban végzett el egy képzést. Végül egy olaszországi akadémia csokoládégépeket gyártó cégénél tanulta ki cukrászokkal és séfekkel, hogy a megvásárolt eszközöket hogyan kell használni. „A chocoMe egyszemélyes vállalkozásként indult. Nem voltak olyan nagyra törő álmaim, hogy 25 országban legyünk jelen, és 62 nemzetközi díjat nyerjünk” – vallotta be az alapító.

Tovább a teljes cikkhez: „Garzonból” induló világmárka – a chocoMe sikersztorija

 

Csokoládé Világ

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

Korábbi híreinkből


 

 


 

Tipp

Időrendben

« Június 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Tartalom galéria

Elárasztotta a Balatont a nutellás lángos

Elárasztotta a Balatont a nutellás lángos

More details
Melyik a legegészségesebb fagylalt? A dietetikus elmondja

Melyik a legegészségesebb fagylalt? A dietetikus elmondja

More details
Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
Cukorfalat Fesztivál, 2025. június 28.

Cukorfalat Fesztivál, 2025. június 28.

More details
Kőrösi Möggyfesztivál, 2025. június 20-21.

Kőrösi Möggyfesztivál, 2025. június 20-21.

More details
Csintalan Palacsinta jótékonysági fesztivál, 2025. június 7.

Csintalan Palacsinta jótékonysági fesztivál, 2025. június 7.

More details
Klasszikus sütik és a város egyik legjobb fagyija

Klasszikus sütik és a város egyik legjobb fagyija

More details
Belehalt a szépségébe, de róla nevezték el a világ egyik legfinomabb desszertjét

Belehalt a szépségébe, de róla nevezték el a világ egyik legfinomabb desszertjét

More details
Eperfesztivál, 2025. május 30. - június 1.

Eperfesztivál, 2025. május 30. - június 1.

More details
A Csokoládé Világ portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője